Přeskočit na obsah

Změna prostředí může být často „léčivá“. Vzít svůj tým z kanceláře do lesa, využít společný čas tak trochu jinak, změnit prostředí a s ním i úhel pohledu, to jsou důvody, proč jsou prožitkové programy pro klienty atraktivní a užitečné.

Co může prožitkový program v týmu způsobit?

Stmelení kolektivu

Týmová práce je o vztazích. O vztahy je nutné pečovat. Pečovat nelze bez společného času. Změna prostředí k této péči výrazně přispívá. Prožitkový program nabízí krom prostoru také výstup z komfortní zóny. Jeho společné zvládnutí posiluje týmovou spolupráci a porozumění.

Vyšší engagement a efektivitu týmu

Když o tým pečujeme, vytváříme tak motivační prostředí, ve kterém lidé obecně velmi rádi pracují. Pokud lidé pracují rádi a v příjemné atmosféře, zvyšuje se tím efektivita jejich práce a také motivace prakticky k čemukoli.

Chráněný čas a fokus na konkrétní práci

Pokud se věnujeme strategické nebo rozvojové práci, prožitkový program a změna prostředí je na to ideální, protože ve firmách a bez externího vedení nám operativa často nedovolí si na tyto věci vyčlenit potřebný čas.

Zvýšení soustředění

Změna prostředí a externí vedení také pomáhají lépe se soustředit na konkrétní téma nebo oblast, aniž bychom každou chvíli dobíhali řešit operativní požáry.

Jak to probíhá?

Prožitkové programy vždy připravujeme individuálně na míru klientovi. Vždy začínáme společným setkáním, kde si definujeme téma a cíle tohoto celku a k těmto cílům pak navrhujeme program, který společně s klientem ladíme k úplné spokojenosti.

Témata a cíle prožitkových programů mohou být různé. Často se jedná o stmelení týmu a posun v konkrétní oblasti jako je komunikace, předávání informací, týmová spolupráce a další. Velmi často je cílem také práce na strategii. Ať už se jedná o její tvorbu nebo redefinici. Hlavním cílem je vytvořit pro klienty, a s klienty, příjemně strávený čas mimo běžnou pracovní realitu.

Aktivity v programech zajišťujeme interními silami, ale také ve spolupráci s partnery. Rozšiřujeme tím portfolio služeb, které umíme nabídnout například klientům, kteří s námi v této oblasti spolupracují pravidelně. Každá aktivita má svůj cíl, který podporuje zadání od klienta. Rozvojové aktivity jsou doprovázeny rozborem chování a jednání jednotlivých účastníků dané situace.

Jsme tady
pro vás

Máte dotazy, chcete poradit nebo dozvědět více o našich službách? Rádi vám zajistíme hladký průběh všech obchodních záležitostí.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Položky označená * jsou povinné.