Přeskočit na obsah

Interim management, jako dočasný manažerský model, umožňuje firmám získat externí odborníky pro uřízení změn, klíčových projektů, krizových situací, pomáhá firmám zlepšit kondici.

Jaký užitek můžete očekávat od působení interim manažera?

Překlenutí výpadku odborných kapacit

Dočasná přítomnost zkušeného externího odborníka umožňuje firmě rychle a cíleně získat potřebné odborné znalosti bez nutnosti nákladů na kmenového pracovníka.

Překlenutí doby mezi vedoucími pracovníky

V případě, že klíčový vedoucí pracovník opustí firmu nebo je nepřítomný, interim manažer zajistí kontinuitu vedení a minimalizuje dopady na provoz.

Řešení krizových situací

Interim manažer řeší krizové situace, jako je restrukturalizace, finanční potíže nebo ztráta klíčových vedoucích pracovníků. Díky svým manažerským zkušenostem může rychle identifikovat problémy a implementovat opatření k obnovení stability.

Rychlá implementace změn

Interim manažer má za úkol přinést rychlé výsledky. Dokáže se napojit na firemní kulturu, zorientovat v procesech a implementovat potřebné změny nebo projekty bez zbytečných zpoždění.

Objektivní pohled zvenčí

Externí odborník přináší nezávislý pohled na firmu, objektivně hodnotí situaci a navrhuje efektivní strategie a řešení.

Rozvoj interního týmu

Interim manažer funguje jako mentor pro interní tým, ke kterému přenáší své znalosti a dovednosti.

Jak to probíhá?

Pro úspěšné a efektivní využití interim manažera je klíčové identifikovat potřeby a cíle, které od této spolupráce firma očekává a specifikovat dovednosti interim manažera potřebné pro efektivní naplnění těchto cílů. Stanovit dobu a rozsah spolupráce, zajistit onboarding a integraci, pravidelně monitorovat a hodnotit průběh. Připravit se také na odchod dočasného manažera tak, aby přenesl do firmy své znalosti.

Naši Interim manažeři jsou zkušenými odborníky na řízení změny,  nastavení procesů ve firmě, budování manažerských týmů,  nástupnictví a krizový management.

Interim práci realizují především v malých a středních firmách a ve start-upech. Zaměřují se jak na výrobní tak i obchodní společnosti. Zdravotnictví je oblastí, ve které dokáží dosáhnout výsledků v krizi.

Jsme tady
pro vás

Máte dotazy, chcete poradit nebo dozvědět více o našich službách? Rádi vám zajistíme hladký průběh všech obchodních záležitostí.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Položky označená * jsou povinné.