Přeskočit na obsah

Každý člověk se někdy dostane do situace, kdy mu skupinový rozvoj nemůže dát to, co potřebuje. Důvody mohou být různé. Je už velmi zkušený, aktuálně řeší věci, které nikdo jiný neřeší, nechce je probírat s lidmi ve firmě nebo má pocit, že na jeho potřeby v tuhle chvíli školení neexistuje. Pak přichází čas na koučink nebo mentorink…

Co mi přinese, když budu mít kouče nebo mentora?

Prostor

V záplavě operativy často nemáme prostor přemýšlet nad věcmi jinak. Koučink a mentorink nám dávají prostor a čas se zamyslet, podívat se na věci z více stran, a to je často to nejcennější, co pro sebe nebo řešení jakékoli situace můžeme udělat.

Naprosto individuální přístup

Každý máme v rozvoji svůj vlastní cíl, své potřeby, motivátory a zkušenosti. Setkání s koučem nebo mentorem je naprosto orientováno na osobu klienta a díky tomu může být tento způsob rozvoje velmi efektivní a účinný.

Jiný úhel pohledu

Zastavit se a pomocí vhodných otázek nebo sdílení zkušeností opustit zajeté koleje a dovolit si přemýšlet jinak je velmi cenné a sami toho často nejsme schopni.

Osobní nebo profesní rozvoj

Udávat si vlastní tempo, vybírat si oblasti rozvoje, poznávat sám sebe a učit se svou vlastní zkušeností je pro náš rozvoj naprosto klíčové. S ohledem na současnou dobu je tento způsob velmi efektivní a také získává na atraktivitě pro různé cílové skupiny.

Jak to probíhá?

Mentorink i koučink představuje individuální setkávání mentora nebo kouče a klienta a jeho práci v mezidobí, kdy pracuje sám a aplikuje poznatky a vjemy ze setkání do praxe.

Mentorink je založen na sdílení dobré praxe a inspirace mentora a klienta. Zatímco koučink je založen především na otázkách, které klade kouč klientovi a ten odpovědi na své otázky hledá sám.

Zda potřebujeme mentora nebo kouče tedy závisí na tématu, které chceme řešit. Za velmi účinnou cestu v New Dimension považujeme kombinaci těchto dvou přístupů. Jako důležité také vnímáme propojení mezi koučem nebo mentorem a jeho klientem. Proto se snažíme vybírat vhodného průvodce vždy nejen na základě tématu, které chce klient řešit, ale také na základě „lidské chemie“, aby spolupráce fungovala.

Jsme tady
pro vás

Máte dotazy, chcete poradit nebo dozvědět více o našich službách? Rádi vám zajistíme hladký průběh všech obchodních záležitostí.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Položky označená * jsou povinné.